Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre: Beni hatırla


Karahasan Köprüsü
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi

BAŞLIK: Karahasan Köprüsü

Karahasan Köprüsü 06 Tem 2011 23:10 #51

 • cansadak
Karahasan Köprüsünü Gösterir Harita ve Volçan a ait olduğu idda edilen resmi


karahasankprsmaaraii.jpgS-30.jpg
Son Düzenleme: 10 Tem 2011 10:42 Düzenleyen .

Cvp: Karahasan Köprüsü 07 Ağu 2011 21:44 #308

 • bahtiyar41
 • ÇEVRİMDIŞI
 • Co Admin
 • Gönderiler: 469
 • Karma: 12
 • 
Bu karahasan köprüsü değişik yerlerde değişik şekillerde var 7 tane olması lazım asıl büyük para olan köprü şu şekilde olmalı Karadere içinden ilerler karahasan köprüsüne gelir doğusundaki tepeye çıkarsın bu tepe üzerinde mezarlar vardır. Bu mezarlar sıralı halde aynı yöne bakarlar bu tepeye kara tepe denir bu tepenin bir yakası aşağı doğru komple mezarlık olup bu mezarlar çok eski dönemlerden kalmadır. Bu tepenin en üstündeki sıralı mezarların 3 ü bir arada 4 ü bir arada olmak üzere 7 tanedir bu mezarların olduğu kısma çıkar ve yönümü gündoğusuna dönersem burada sıralı kayalıkları görürüm bu kayalıklar terekli dir ve sayıları 5 tanedir bir elin parmakları gibi peş peşe dururlar. Bunlardan başparamağa ve sarçe parmağına denk gelenleri sıradan kayalık sivrileridir. Diğer ortadaki üç tanesi mağaralıktır ve yükseklikleri aynıdır. Burda ortadaki mağaralar eşkiyaların en büyük yüklerini koydukları mağaralardır. Mağaralar yapılı ve kapalıdır. Kapıları büyük yuvarlak dönen taş kapılarla kapatılıp üzerlerine çakıl ve toprak atılıp sıkıştırılarak doğaya uydurulmuştur. Kapıların olduğu yerlerde karamık çalısı biter bu tepelerde başka yerde bu çalı yetişmez.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: mirza, zenginkral, Theseus

Cvp: Karahasan Köprüsü 21 Ağu 2011 22:08 #453

 • ramses28
 • ÇEVRİMDIŞI
 • Aktif üye
 • Gönderiler: 47
 • Karma: 1
bahtiyar41 yazan:
Bu karahasan köprüsü değişik yerlerde değişik şekillerde var 7 tane olması lazım asıl büyük para olan köprü şu şekilde olmalı Karadere içinden ilerler karahasan köprüsüne gelir doğusundaki tepeye çıkarsın bu tepe üzerinde mezarlar vardır. Bu mezarlar sıralı halde aynı yöne bakarlar bu tepeye kara tepe denir bu tepenin bir yakası aşağı doğru komple mezarlık olup bu mezarlar çok eski dönemlerden kalmadır. Bu tepenin en üstündeki sıralı mezarların 3 ü bir arada 4 ü bir arada olmak üzere 7 tanedir bu mezarların olduğu kısma çıkar ve yönümü gündoğusuna dönersem burada sıralı kayalıkları görürüm bu kayalıklar terekli dir ve sayıları 5 tanedir bir elin parmakları gibi peş peşe dururlar. Bunlardan başparamağa ve sarçe parmağına denk gelenleri sıradan kayalık sivrileridir. Diğer ortadaki üç tanesi mağaralıktır ve yükseklikleri aynıdır. Burda ortadaki mağaralar eşkiyaların en büyük yüklerini koydukları mağaralardır. Mağaralar yapılı ve kapalıdır. Kapıları büyük yuvarlak dönen taş kapılarla kapatılıp üzerlerine çakıl ve toprak atılıp sıkıştırılarak doğaya uydurulmuştur. Kapıların olduğu yerlerde karamık çalısı biter bu tepelerde başka yerde bu çalı yetişmez.RAKADAŞIM YAZMIŞ OLDUĞUN KARAHASAN KÖPRÜSÜ BANA BİREBİR UYUYOR EĞER BANA DAHA AÇIK BİRŞEYLER YAZARMISIN DAHA İLERİLERİ GİBİ BU KÖPRÜNÜN ALTINDAN KARASU GEÇİYORDU FAKAT DERE İKİDEBİR TAŞINCA YÖNÜNÜ DEĞİŞTİRDİLER ŞİMDİ YANINDAN AKIYOR BANA YARDIMCI OLURMUSUN

roma.jpg
DÜNYADA HİÇ BİR KİMSEYE GÜVENME ÇÜNKÜ BEYAZ GÜLÜN BİLE GÖLGESİ SİYAHTIR...
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: zenginkral

Cvp: Karahasan Köprüsü 21 Ağu 2011 22:09 #454

 • ramses28
 • ÇEVRİMDIŞI
 • Aktif üye
 • Gönderiler: 47
 • Karma: 1
UNUTMADAN BURASI İZNİK
DÜNYADA HİÇ BİR KİMSEYE GÜVENME ÇÜNKÜ BEYAZ GÜLÜN BİLE GÖLGESİ SİYAHTIR...
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: zenginkral

Cvp: Karahasan Köprüsü 22 Ağu 2011 00:28 #459

 • okyanus
 • ÇEVRİMDIŞI
 • Moderatör
 • Gönderiler: 363
 • Karma: 4
bahtiyar sendeki bilgiler güzel ve farklı çoğu kişinin dikkat etmediğinden dolayı anlatımdaki şifrelerde gizli bunlar acıkca yazılmadığından araştırma bölgelerinde bulunamıyor karahasan köprüsüde bence mağra içinde gecitli bir yerdir kapalıdır gizlidir haiki figürlerde kaliteli ve usta elinden cıkma olarak figüre edilmiştir
DuvAr UsTaSı: YARADAN UMUDU EN ÇARESİZ OLDUĞUMUZ ZAMAN YOLLAR ÇÜNKÜ YAĞMURUN BİLE EN BEREKETLİSİ KARA BULUTTAN YAĞAR

Cvp: Karahasan Köprüsü 29 Ağu 2011 17:55 #535

 • cansadak
Kendim için aldığım bir kaç not burda var değerlendirin belki işinize yarar.

1- Köprünün 3 gözdür. Altından yürünerek geçilir sol kemerin altına gelir kafamı kaldırırsam haçları görürüm. Orta kemerde kabartma bir karaca başı vardır. Köprü bizasn dönemi ürünüdür. Köprünün yanında rumlardan kalma ev kalıntıları vardır. Burdaki köyün halkı eşkiya baskınlarından kaçmak için daha ilerdeki korunaklı bir yere taşınmıştır.

2- Kemerdeki bir taşın altında ufak bir mal vardır. Bu taşın üzerine eski türkçe karahasan yazılmıştır. Köprü kuru bir dere üzerinde kemerlidir. Üzerinden bir ark geçer bu ark ileriye kurulan yeni köydeki değirmene su taşır. Bu değirmen kırk basamaklıdır. 14 basamağı eşkiya tarafından kırılmıştır.

3- Köprünün güney yüzünde tuğla ile örülüp kapatılmış yerden bir odaya girilir 17 basamak merdivenlidir. Bu odanın duvarında 7 adet deve resmi yapılmıştır. Bu develi bölüm dönerli kapıdır. Açıldığında bir basamak iner başka bir odaya geçeriz.

4- Köprünün batısında 25 metre mesafede bir kuyu vardır. Bu kuyunun yanındaki siyah taşın altına bir bakraç para konmuştur.

5- Köprünün güney doğusunda kayanın dibinde küçücük bir mağara vardır. Mağara tabanı toprak olup toprakj altında insan kafası büyüklüğünde taşlar vardır. Bu taşlar kaldırıldığında merkezden ufak mahsene bir kapak vardır. Mahsen doludur.

6- Köprünün doğusuna 10 dakika yürürsek 3 mezarı görürüz. Orta mezar başı sarıklı müslüman mezarıdır. Sarık altına küçükçe bir yılan yapılmıştır. Mezarın köşesine gelen kısım açılırsa bir gümüş ziynetlik kutusu içinde haritası vardır. Bu harita sarı recebin mekanı kuşkayasının haritasıdır.

7- Köprünün batısında yeniköy hersek köyü arasında 40 basamaklı minare kayası vardır. Kaya sarıdır. Köprüden 2.000 adım uzaktadır.

8- Köprünün altından geçip dere yukarı devam edersek küçük hora tepesine geliriz. bu dere üzerinde ve hora tepe altında martin sarmsakra da denen deli ali papazın mağarası ve değirmeni vardır.

9- Köprünün kolay mallarından ikisi şöyledir köprü üzerindeki siyah taş kırılırsa altında bir miktar mahmudiye. Köprünün batı ayağının dayalı olduğu kayada 3 delik ortadaki delik içerisinde bir bakraç para deliğin alt bölümünden kırılıp alınacak.
Son Düzenleme: 29 Ağu 2011 17:56 Düzenleyen .

Cvp: Karahasan Köprüsü 18 Eyl 2011 10:34 #706

evet bir kısa not ta bizden kara hasan köprüsü bizdeki degişik bilgilere göre bu bilgiyi hiç paylaşmadım kimseyle . derler ki kara hasnan köprüsü şöyledir kudret kale kara tepe ceneviz kale bunlar aynı yer aynı tepe kara hasn köprüsü bu tepeye tek baglantısı olan yer yani ana kayadan kudretten baglantısı olan köprüdür yanlız bu iş çok eveliyatı olan bir yerdir yani volçanın merkezidir.bu yerlerde deprem olmuş 130 yıl önce büyük yıkıntı olmuş onun için çok insanlar geziyor yere bakınca anlayamıyorlar can sadak kardeşim ve siz degerli kardeşlerim eger volçan bilgilerinlen bu yerleri ararsanız işiniz zor. benden size tavsiye biraz yunan bilgilerini degerlendiriniz. görüş ve önerilerinize açıgım saygılarımla Bergamalı...
Son Düzenleme: 18 Eyl 2011 11:12 Düzenleyen admin.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: geçmişin izleri

Cvp: Karahasan Köprüsü 18 Eyl 2011 12:23 #710

 • korkut
 • ÇEVRİMDIŞI
 • Co Admin
 • Gönderiler: 159
 • Karma: 1
bunu tespit etmek için alcaksın eline herhangi bir belgeyi ve o karahasan köprüsnü takıp edeceksin bakalım nelr var neler yok
analtılan yazımları tektek takip edecksin

Cvp: Karahasan Köprüsü 18 Eyl 2011 12:40 #713

 • okyanus
 • ÇEVRİMDIŞI
 • Moderatör
 • Gönderiler: 363
 • Karma: 4
babaşahin dediklerinize katılıyorum wolcan diye biride bence yoktur bir amaç için yaptırılan faaliyetlerin bu hobi işine gönül vermiş insanları boşa uğraştırma amaçlı aynı zamanda değişen coğrafya bilgilerinin güncellenmesi içinde bundan 15-20 sene evvelinde daktilo yazması birtakım anlatımlar gizlice elden ele geziyordu son 6-7 yıl içindede internet aracılığı ile EFSANE ye dönüştü ve daha fazla insanın eline gecerek herkez bir hayal peşinde koşturup gidiyor bu anlatımlardan bir tane lira bulabilenin olduğunada inanmıyorum çünki hepsi yalandır bu işler yapıldıkdan sonra günümüze kadar gecen yıllarda bircok savaşlar ve olaylar olmustur en doğru bilgi işi yapandadır yaptıranda değil o yüzdendirki yapanların kendi kuşaklarından gelenleri bu yerleri bulabilir neden derseniz bir insan bu kadar olay yapıyorsa vicdanında rahatsızlıklar duyacak ve inancı doğrultusunda kendini rahatlma ihtyacı hisseecektir bu eşkiya reislerinin hepsi bölgelerinde bulunan baş kilise papazlarından günah cıkarmak için kiliselere gitmişler ve o dönemin papazlarıda gelenin kim olduğunu bildiği için bu görüşmelerde yanlarına kağıt kalem alırlarmış buda bilincli bir hareket eşkiya reisi yaptıklarını anlatırken papazlarda notlarını tutmuşlar şimdi gercek diye bilinen bircok belge bu anlatımlardan ibarettir birebir orjinali çete reislerinin ve harita cizebilen kişilerin kuşaklarında olanlardır papazlara anlatırken bilincli olarakda kendilerini güvence altına almak için olsa gerek bazı yerlerini eksik anlatmıslar bazılarınıda hiç anlatmamışlar bu orjinal bilgilerde sahiplerinde ve kendileri tarafındanda ülkemizde hala aranmakda bulunan yerler birtakım kılıflarlada gözetlenmekde veya bekletilmmekdedir bu orjinal bilgiler olmadıkca daha cok senler bu iş bu şekilde gidecektir
DuvAr UsTaSı: YARADAN UMUDU EN ÇARESİZ OLDUĞUMUZ ZAMAN YOLLAR ÇÜNKÜ YAĞMURUN BİLE EN BEREKETLİSİ KARA BULUTTAN YAĞAR

Cvp: Karahasan Köprüsü 20 Eyl 2011 08:24 #721

ramses28 yazan:
bahtiyar41 yazan:
Bu karahasan köprüsü değişik yerlerde değişik şekillerde var 7 tane olması lazım asıl büyük para olan köprü şu şekilde olmalı Karadere içinden ilerler karahasan köprüsüne gelir doğusundaki tepeye çıkarsın bu tepe üzerinde mezarlar vardır. Bu mezarlar sıralı halde aynı yöne bakarlar bu tepeye kara tepe denir bu tepenin bir yakası aşağı doğru komple mezarlık olup bu mezarlar çok eski dönemlerden kalmadır. Bu tepenin en üstündeki sıralı mezarların 3 ü bir arada 4 ü bir arada olmak üzere 7 tanedir bu mezarların olduğu kısma çıkar ve yönümü gündoğusuna dönersem burada sıralı kayalıkları görürüm bu kayalıklar terekli dir ve sayıları 5 tanedir bir elin parmakları gibi peş peşe dururlar. Bunlardan başparamağa ve sarçe parmağına denk gelenleri sıradan kayalık sivrileridir. Diğer ortadaki üç tanesi mağaralıktır ve yükseklikleri aynıdır. Burda ortadaki mağaralar eşkiyaların en büyük yüklerini koydukları mağaralardır. Mağaralar yapılı ve kapalıdır. Kapıları büyük yuvarlak dönen taş kapılarla kapatılıp üzerlerine çakıl ve toprak atılıp sıkıştırılarak doğaya uydurulmuştur. Kapıların olduğu yerlerde karamık çalısı biter bu tepelerde başka yerde bu çalı yetişmez.RAKADAŞIM YAZMIŞ OLDUĞUN KARAHASAN KÖPRÜSÜ BANA BİREBİR UYUYOR EĞER BANA DAHA AÇIK BİRŞEYLER YAZARMISIN DAHA İLERİLERİ GİBİ BU KÖPRÜNÜN ALTINDAN KARASU GEÇİYORDU FAKAT DERE İKİDEBİR TAŞINCA YÖNÜNÜ DEĞİŞTİRDİLER ŞİMDİ YANINDAN AKIYOR BANA YARDIMCI OLURMUSUN

roma.jpg


Hatırlarsan seninle daha önce de konuşmuştuk. Bana dönecektin ama dönmedin. Elinde var olduğunu iddia ettiğin haritayla ilgili...

Selamlar, Lefkeli...
Biz hayatımızı öyle bir hakikate vakf etmişiz ki, Güneşten daha parlak ve Cennet gibi güzel ve Saadet-i ebediyye gibi şirindir...
Sayfa oluşturulma süresi: 1.32 saniye